O mnie

Jestem “bliżniaczą-pracującą-artystką-wizualną”, która uczestniczyła w prawie 40. indywidualnych i grupowych wystawach w Polsce i za granicą - m.in. w Poznaniu, Trzcielu, Paryżu, Londynie, Nowym Jorku, Tampie i Chicago.

Zajmuję się malarstwem, grafiką i działaniami o charakterze intermedialnym. Autobiograficzne wątki stanowią punkt wyjścia dla mojej twórczości. Brałam udział w prawie 40. wystawach, indywidualnych i grupowych w Polsce i za granicą, promując polskie wartości i Polskę. Były to między innymi wystawy:  „Polskie korzenie”, „Podwójność kontynentu- między Polską a USA”, „Post-modernistyczne podróże Transkontynentalne”, „Tożsamość bliźniacza” , „Tkanka Jeża Bis”.

Wystawiałam m.in. w: Muzeum Polskim w Chicago; College of Art – Paryż, na University of Colorado, podczas Poznańskiej Nocy Muzeów, w Centrum Kultury Zamek Poznań,
w Galerii U Jezuitów w Poznaniu, na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu
oraz na Politechnice Poznańskiej. Tampa Museum of Art in Tampa Florida, , I.S.E. Broadway New York City, University of Colorado, RoCA Rochester Center of Art New York, London Annual Art Festiwal.

Pobierałam naukę na różnych uczelniach: Slippery Rock University of Pennsylvania, Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, Politechnice Poznańskiej, PCEUIP w Poznaniu. Wszystkie kierunki ukończyłam z licznymi wyróżnieniami i stypendiami i tak: Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej oraz rocznego grantu studyjnego i stypendium i Michael Changnon Scholarship. na uczelni: Slippery Rock University of Pennsylvania

W 2015 roku, specjalna nagroda Urzędu Miasta Poznania za: „wybitne osiągnięcia
w malarstwie i rysunku w latach 2009 -2015”.

Karolina Maria Siwiak_Only Copyrights


Najistotniejsze dla mnie w sztuce jest spotkanie z widzem naprzeciw dzieła sztuki
a także rozmowa z nim na tematy, które najbardziej  frapują nasze społeczeństwo
w obecnych czasach”.
– Karolina Maria Siwiak

 

Wszystkie zapytania proszę kierować na e-maila: k.m.siwiak@gmail.com

 

Zakaz jakiegokolwiek kopiowania, udostępniania, zapisywania zdjęć i tekstów
ze strony i podstron z adresu:
http://www.karolinasiwiak.com , zgodnie z „Ustawą
o prawach autorskich i prawach pokrewnych, z 1997 r.”.
Odpłatnie -na zasadach licencji – jest możliwość wykupienia dostępu do zdjęć
na określony czas.
Wszystkie prawa autorskie do zdjęć i tekstów są zastrzeżone przez Karolinę Marię Siwiak.