O mnie

Jestem “bliżniaczą-pracującą-artystką-wizualną”, która uczestniczyła w prawie 40. indywidualnych i grupowych wystawach w Polsce i za granicą - m.in. w Poznaniu, Trzcielu, Paryżu, Londynie, Nowym Jorku, Tampie i Chicago.

Zajmuję się malarstwem, grafiką i działaniami o charakterze intermedialnym. Autobiograficzne wątki stanowią punkt wyjścia dla mojej twórczości. Brałam udział w prawie 40. wystawach, indywidualnych i grupowych w Polsce i za granicą, promując polskie wartości i Polskę. Były to między innymi wystawy:  „Polskie korzenie”, „Podwójność kontynentu- między Polską a USA”, „Post-modernistyczne podróże Transkontynentalne”, „Tożsamość bliźniacza” , „Tkanka Jeża Bis”.

Wystawiałam m.in. w: Muzeum Polskim w Chicago; College of Art – Paryż, na University of Colorado, podczas Poznańskiej Nocy Muzeów, w Centrum Kultury Zamek Poznań, w Galerii U Jezuitów w Poznaniu, na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu
oraz na Politechnice Poznańskiej, Tampa Museum of Art in Tampa Florida,  I.S.E. Broadway New York City, University of Colorado, RoCA Rochester Center of Art New York, London Annual Art Festiwal.

Pobierałam naukę na różnych uczelniach: Slippery Rock University of Pennsylvania, Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, Politechnice Poznańskiej, PCEUIP w Poznaniu. Wszystkie kierunki ukończyłam z licznymi wyróżnieniami i stypendiami i tak otrzymując z: Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej oraz rocznego grantu studyjnego i stypendium i Michael Changnon Scholarship. na uczelni: Slippery Rock University of Pennsylvania

W 2015 roku, specjalna nagroda Urzędu Miasta Poznania za: „wybitne osiągnięcia
w malarstwie i rysunku w latach 2009 -2015”.

Karolina Maria Siwiak_Only Copyrights


Najistotniejsze dla mnie w sztuce jest spotkanie z widzem naprzeciw dzieła sztuki
a także rozmowa z nim na tematy, które najbardziej  frapują nasze społeczeństwo
w obecnych czasach”.
– Karolina Maria Siwiak

 

Wszystkie zapytania proszę kierować na e-maila: k.m.siwiak@gmail.com

Zakaz jakiegokolwiek kopiowania, udostępniania, zapisywania zdjęć i tekstów
ze strony i podstron z adresu:
http://www.karolinasiwiak.com , zgodnie z „Ustawą
o prawach autorskich i prawach pokrewnych, z 1997 r.”.
Odpłatnie -na zasadach licencji – jest możliwość wykupienia dostępu do zdjęć
na określony czas.
Wszystkie prawa autorskie do zdjęć i tekstów są zastrzeżone przez Karolinę Marię Siwiak.